Popularne posty

poniedziałek, 14 maja 2012

ZRÓBCIE TO SAMI!!!! PRZERABIAMY TRAMPKI CONVERSE :)Zapraszam Was na pierwszy artykuł z serii Zróbcie to sami. Raz w miesiącu postaram się dać Wam inspiracje jak z niczego zrobić coś, jak przerobić starą garderobę lub jak samemu stworzyć biżuterię ze sklepowych witryn. Powodzenia!!

Jeśli znudziły Wam się stare trampki to mam dla Was inspiracje jak przywrócić im dawny czar! To nie jest wcale trudne.

Będziecie potrzebować : 

1. Farb do malowania na tkaninach. Podejrzewam, że można kupić je w każdym sklepie plastycznym. Ja polecam Allegro bo tam jest po prostu większy wybór.


2.Pędzelka


3.Pary trampek

Wpadłam na pomysł żeby pomalować język moich trampek na biało a na nim narysować grafikę a'la zebra. Język możecie pomalować na dowolny kolor. Taki jaki będzie pasował do Waszych butów, bądź taki jaki po prostu lubicie. Grafika też jest rzeczą indywidualną. Może to być jak u mnie motyw zebry. Możecie też zrobić grafikę panterki, namalować gwiazdki kropeczki. Do  wyboru do koloru.

Jak to zrobić??
1. Malujemy język trampek na biało. Polecam nakładać 2 warstwy ponieważ materiał prześwituje. Nie bójcie się nakładać dużo farby. Nie żałujcie:) Najlepiej używajcie dużego pędzelka, będzie szybciej!2. Czekamy aż farba wyschnie. Zazwyczaj trwa to ok 24h. 3. Znajdujemy swoją wymarzoną grafikę i szkicujemy ją ołówkiem na pomalowanym języku. Nie bójcie się zaszaleć, ołówek zawsze można zmazać :)

4. Zabieramy się do malowania! Ta część jest dość trudna. Trzeba poświęcić jej dużo czasu i cierpliwości ponieważ farbę trudniej zmazać. Najlepiej robić to cieniutkim pędzelkiem nabierając minimalnie farby. Nie śpieszcie się.
5. Kończymy malować grafikę. Odstawiamy buty do wyschnięcia na 24h. Po wyschnięciu jeśli jest to konieczne poprawiamy grafikę nakładając drugą warstwę.

6. I teraz najważniejsze!!! Żeby farba nie spierała się z butów trzeba ją zaprasować. Jak to robimy? Po wyschnięciu farby rozgrzewamy żelazko do "średniej" temperatury. Prasujemy miejsca pokryte farbą na lewą stronę bądź jak w tym przypadku przez szmatkę. Po tym zabiegu nasz rysunek będzie nie do zniszczenia!

Pamiętajcie koniecznie żeby szybko umyć pędzelek ponieważ farba szybko zasycha i jest trudna do zmycia.

Mam nadzieję, że moja praca dała Wam inspiracje. Piszcie o swoich pomysłach!!!

W następnym artykule z tej serii weźmiemy na warsztat najmodniejsze w tym sezonie...PIÓRA!


Lajkujemy na fejsiku>CLICK<